23. oktoobril avaldab hevibänd HERALD singli nimilooga oma peagi ilmuvalt albumilt “Kurat”. Tegu on teise singliga kevadel ilmunud “Hüsteeriumi” järel ning uus kauamängiv on metalbande jaoks järjekorras neljas.

Eesti “vana korra” metallimaastikul on Herald pikemaealine tegija ning antud stiilis ennast kindlalt kehtestanud. Bänd alustas juba aastal 2000, seega peab sel aastal oma kahekümnendat tegutsemisjuubelit.

Lugu “Kurat” räägib suurt osa maailmast katkuna laastavast alkoholismiprobleemist. Heraldi asutajaliige, kitarrist ja loo autor Egert Vandel kommenteerib: “Antud lool on üsna pikk ajalugu. Osaliselt oli muusika valmis juba enne 2010. aasta albumit “Gaia”, kuid siis jäi see lugu plaadilt välja, kuna ei tundunud toona veel päris see, mis ta võinuks olla. 10 aastat hiljem sai seda viimistletud ning loo keskseks teemaks on alkohol, viinakurat ja kuidas see võib meid märkamatult mõjutama hakata.”

Vaatamata koroonaviiruse poolt põhjustatud tagasilöökidele salvestusgraafikus ilmub uus album “Kurat” 1. oktoobril 2020 ning bänd tähistab seda kahe järjestikuse esitluskontserdiga 2. oktoobril Tallinnas Kinomajas (Uus 3) ning 3. oktoobril Tartus klubis Rock & Roll Heaven (Tiigi 76A). Mõlemal õhtul on erikülaliseks supergrupp HUNTA.

Täpsemat info esitluste kohta bändi Facebooki lehelt https://facebook.com/heraldmetal

Lisainfo, muusikafailid jms pressi jaoks herald [vana-ätt] herald.ee

  • Illustratsioon: Kaspar Tamsalu
  • Albumi mix ja master: Kristo Kotkas, Sinusoid
  • Bändifotod: Viktor Koškin

Herald 2020 läbi pudelipõhja