AINULT TÄNA! Uue albumi eelkuulamine Rada7-s

Herald on bänd, mis täidab Eesti muusikamaastikul tõelise, tõupuhta heavy-metali sektorit. Bändi kaasakiskuvad kontserdid, osav instrumendikäsitlus ning kaasa mõtlema innustav sõnum on edukalt köitnud nii nooremate kaelakangutajate kui ka vanemate heviveteranide tähelepanu. Juba sel laupäeval, 4. juulil ilmutab Herald oma kolmanda täispika albumi “Masin”.

Koostöös Rada7-ga toob bänd aga oma värskeima loomingu sinuni, hea muusikasõber, juba täna.

Selle, varasema loominguga võrreldes mõnevõrra küpsema ning mitmekesisema albumiga tähistab bänd ühtlasi oma 15. tegutsemisaastat.

Uuel albumil on 12 eriilmelist lugu, millest üks on esmakordselt Heraldi ajaloos mängitud mitte elektri-, vaid akustiliste kitarridega ning samuti kõlab selles loos eksootiline pill didžeriduu.

“Masina” sisemusest kostuvad metalsed saundid alates gongist kuni kiirete shredding-duubelsoolodeni, mida Tauno ja Egert üksteise võidu kangutavad. Sveni kõrist purskab aga nii õõvastavaid õudushuilgeid kui ka lihast ja luust läbi lõikavaid vana kooli heviskriime. Kõike seda toetavad altpoolt võimsa massiivina rütmisektsioonis Jaan oma kirvena tooresse rümpa paugutava soolotrummi ja täristavate basstrummidega ning Meelis oma kõiki kudesid läbiraputava ja aeg-ajalt sooloradadel uitava bassiga.

Albumi rajad võttis bänd oma Besat ja Attic stuudiotes üles ise. Albumi miksis ja valmendas Kristo Kotkas Sinusoid stuudios.

Propagandat ja raha külvavat post-apokalüptilist, läbi ajastute kulgevat Masinat ning selle ees vihaselt vikatiga teed raiuvat Metaltroni kujutava digimaali lõi noor ja andekas kunstnik Kaspar Tamsalu ning albumi vahelehe kujundas-küljendas legendaarne Kristjan Luiga.

Aastast 2009, mil bändi koosseisus toimusid radikaalsed muudatused, on Heraldi šõud muutunud veelgi köitvamaks ning professionaalsemaks, pakkudes meelelahutust kõigile tõelistele rokisõpradele vanusest ja soost hoolimata.

2010. aastal ilmus Heraldil igati edukaks osutunud album “Gaia”, millelt on pärit teada-tuntud lood nagu “Amanita”, “Tuline teras”, “Kõrbesurm” ja “Tormiratsanikud” ning muidugi Eesti heavy-metali hümn “Hevilihas”.

2005. aastal ilmus fännide ajudesse kinnistunud raudvara “Heavy Metal Wakes The Beast”, millelt pärinevad ansamblile nii hüüdlause kinkinud nimilugu kui ka bändi fännklubile nime andnud “Hell Brigade”.

Albumit saab enne ilmumist soodsama hinnaga ette tellida Nailboardi netipoest aadressil https://www.nailboard.org/est/h/11590/herald-masin-cd. Pärast ilmumist 4. juulil on see aga kättesaadav kõigist paremini varustatud plaadipoodidest. Lisaks on albumi “Masin” muusika kättesaadav kõigist peamistest digilevikohtadest nagu Spotify, iTunes, Amazon.com, Google Play jpt.

Heraldit saab lähemal ajal näha kahel suurüritusel. Juba sel nädalavahetusel toimub Vana-Vigalas Hard Rock Laager, kus Herald astub A-laval üles laupäeval, 4. juulil kell 16:00.

10-11. juulil toimub aga Tartu lähistel Vasulas, Amme jõu kaldal legendaarne vabaõhufestival Amme Rock, kus Herald esineb reedel, 10. juuli õhtul.

 

 

Did you like this? Share it: