Ansambli Herald pressiteade muusikavideo “Amanita” ilmumise kohta

Ansambli Herald pressiteade muusikavideo “Amanita” ilmumise kohta

14.12.2011

Heraldi uus muusikavideo

Eesti heavy-metal ansamblil Herald on ilmunud nende esimene muusikavideo “Amanita”. Tegu on sürrealistliku lühifilmiga, mille peategelaseks on müstiline mutant-seen. Video astus sel teisipäeval võistlustulle ETV2 saates Eesti TOP 7.

Eesti heavy-metal ansamblil Herald on valminud nende esimene muusikavideo. Video on tehtud loole “Amanita”1, mis pärineb bändi viimatiilmunud albumilt “Gaia”. Video ei järgi traditsioonilisi metal- žanri muusikavideote klišeesid (nahk, ketid, tuli, vesi, rokkiv bänd jne.), vaid kujutab pigem endast omaette sürrealistlikku lühifilmi, mis jätab tõlgendamisruumi mitmes suunas. Video peamise osa moodustavad massistseenid, mille tõttu ajasid igapäevaselt karmid Heraldi fännidest rokkarid omale selga mustad ülikonnad ning valged triiksärgid. Eneseotsinguil oleva inimpeategelase kõrval on video tähtsaimaks tegelaseks siiski müstiline mutant-seen, mis on kogu eelseisva hulluse katalüsaator.
Sel teisipäeval, 13. detsembril astus “Amanita” võistlustulle ka Eesti ainsas muusikavideode saates Eesti TOP 7, kus ta pistab rinda kaheksa Eesti muusikavideoga. Oma hääle saab Heraldi poolt anda siin: http://www.etv2.ee/eestitop7/17fbbd81-183a-4d3d-b160-fe12b7e97e89
Video kunstilised juhid on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Adeele Sepp ja Marika Palm, operaatoriks on Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli magistrand Madis Reimund ning video produtseeris Sven Varkel. Loo muusika autoriteks on Egert Vandel ja Tauno Nava ning sõnade autoriks on Egert Vandel.

Muusikavideot “Amanita” näeb siit:
http://www.youtube.com/watch?v=MDo2A5QrzI0

Taustainfo

Herald on Eesti ainus stiilipuhas heavy-metal-bänd, mis on tegutsenud juba rohkem kui 10 aastat. Ansamblil on ilmunud kaks täispikka plaati: “Heavy Metal Wakes The Beast” (2005) ja “Gaia” (2010). Herald on andud kokku pea sadakond kontserti nii Eestis kui ka välismaal ning esinenud Eesti suurimatel raskemuusika festivalidel nagu Hard Rock Laager, Green Christmas jne. Värskeim album “Gaia” on müügil igas hästivarustatud poes üle terve Eesti ning digilevik toimub globaalselt poodides nagu iTunes, Amazon MP3, Last.fm, MySpace, Napster, Rhapsody, Spotify, Tesco jpt.

Herald on:
Sven Varkel – Vokaal
Egert Vandel – Kitarr
Tauno Nava – Kitarr
Mart Veski – Bass
Jaan Liinat – Trumm

Heraldi tegemisi saab jälgida järgmistest kanalitest:
Ametlik koduleht:herald.ee
Facebook: www.facebook.com/heraldmetal
Myspace: www.myspace.com/heraldmetal
Twitter: twitter.com/svenvarkel
ReverbNation: www.reverbnation.com/herald

Materjalid meediale

“Amanita” videovõtete promopilt
Heraldi pilt kõrgresolutsiooniga
“Gaia” kaanepilt kõrgresolutsiooniga

Herald on huvitatud intervjuudest nii eesti- kui muukeelses meedias, arvustustest, kontsertidest ning kontserdireportaažidest.

Kontaktandmed küsimusteks, intervjuudeks, piltide ja promoplaatide saamiseks:

Telefon: +372 56697201
E-post: herald@herald.ee
Koduleht: http://herald.ee/

1 Amanita: kärbseseen lad keel.

Did you like this? Share it: