Ajalugu

Herald sündis 2000. aastal, kui Egert Vandel ja tollane bassimees Mart Veski asutasid siis veel nimetu bändi. Kindel oli vaid muusikaline suund – heavy metal.

Oktoobris 2000 ühines bändiga Ranno “Rajakas” Rajalaane trummidel ning nimeks võeti Herald. 2001. aasta kevadsuvel ühines bändiga laulja Mart Kalvet, kelle hääl ja lavaline olek said bändi kaubamärkideks tulevasteks aastateks.

Heraldi esimene avalik etteaste toimub 2001. aasta augustis. Detsembris 2001 muutub bänd viieliikmeliseks, kui liitub kitarrist Tauno Nava. Aastate jooksul ilmub Heraldilt singleid, demoplaat “Heavy Metal Wakes The Beast” ja samanimeline kauamängiv 2005. aasta veebruaris. 2006. aastal annab Herald välja 6 looga promoplaadi “Hevilihas/Heavy Metal Rules”. Samal aastal jääb bändi tegevus mõneks ajaks soiku, kuni…

2009. aasta kevadel ühinevad Heraldiga Sven Varkel lauljana ning Ott “Otipowitch” Oras bassistina. Bänd on saanud uue hingamise ja sellest tulvab värsket energiat. 4. juunil antakse Hard Rock Laagris ülimalt edukas kontsert uue koosseisuga. Kava sisaldab ka uusi lugusid.

Bänd on salvestanud uuesti 2006. aasta promosingli loo “Kõrbesurm”, mis on mänguaega saanud Eesti raadiojaamades.

2010. aasta kevadel alustas ansambel stuudiotööd oma teise kauamängiva kallal. Samal ajal toimusid ka muudatused kooseisus – trummide taha asus Jaan Liinat ning basskitarri hakkas mängima Mart Veski. Bänd töötas albumi kallal kevade, kogu suve ning tüki sügisestki. Raske töö kandis aga vilja.

3. detsembril ilmus Heraldil album “Gaia”. Albumil on 12 lugu. Osad n.ö EP perioodist (Kõrbesurm, Tormiratsanikud, Hevilihas), samas kui teised on täiesti uued (Tuline teras, Veele, veele! jt). Samuti on albumil kaverversioon ansambli Varaan omaaegsest hitist “Anna tulla!”, mille salvestusel tegid kaasa ka loo autor, legendaarne Tamur Marjasoo ning Varaani vokalist Eero Valdna.

“Gaia” ilmumisest alates on asjad ülesmäge läinud. Bänd on andnud palju kontserte, sh väga edukad esinemised  festivalidel Rock Ramp (2010) ja Hard Rock Laager (2011).

2011 aasta sügisel asus bänd tööle muusikavideo “Amanita” kallal, mis ilmub 3. detsembril 2011.

Herald on Metaltroni käsul tagasi. Selleks, et jääda!