Hallutsinogeenne video Heraldilt

Ansambli Herald pressiteade muusikavideo “Amanita” ilmumise kohta

29.11.2011

Hallutsinogeenne video Heraldilt

Eesti heavy-metal ansamblil Herald on valminud nende esimene muusikavideo “Amanita”. Tegu on sürrealistliku lühifilmiga, mille peategelaseks on müstiline mutant-seen. Video presentatsioon toimub 3. detsembril klubis Rockstars.
Eesti heavy-metal ansamblil Herald on valminud nende esimene muusikavideo. Video on tehtud loole “Amanita”, mis pärineb bändi viimatiilmunud albumilt “Gaia”.  Nii lugu kui ka video räägivad seene ürgsest jõust1 ning tema rollist tsivilisatsiooni arengus. Video ei järgi traditsioonilisi metal- žanri muusikavideote klišeesid (nahk, ketid, tuli, vesi, rokkiv bänd jne.), vaid kujutab endast omaette sürrealistlikku lühifilmi, mis jätab tõlgendamisruumi mitmes suunas. Video peamise osa moodustavad massistseenid, mille tõttu ajasid igapäevaselt karmid Heraldi fännidest rokkarid omale selga mustad ülikonnad ning valged triiksärgid. Eneseotsinguil oleva inimpeategelase kõrval on video tähtsaimaks tegelaseks siiski müstiline mutant-seen, mis on kogu eelseisva hulluse katalüsaator.

NB! Esimesena näete “Amanita” isutekitajat just Teie:
http://www.youtube.com/watch?v=fQ4lqYC-HkI
http://vimeo.com/32842856

Kaadreid muusikavideost:
http://herald.ee/wp-content/uploads/2011/11/Amanita-video-seen-pikali.jpg
http://herald.ee/wp-content/uploads/2011/11/Herald_Mehed_ussina.jpg
http://herald.ee/wp-content/uploads/2011/11/Herald_-_Mehed_seenega.jpg

Video kunstilised juhid on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Adeele Sepp ja Marika Palm, operaatoriks on Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli magistrand Madis Reimund ning video produtseeris Sven Varkel. Loo muusika autoriteks on Egert Vandel ja Tauno Nava ning sõnade autoriks on Egert Vandel.

Oma esimese muusikavideo ilmumist tähistab Herald 3. detsembril Tallinna tuntuimas rock-klubis Rockstars (Tatari 6). Esmakordselt näidatakse suurelt ekraanilt äsjavalminud muusikavideot ning seeneteemalise peo erikülalisteks on loodusliku valikuna ansambel Pilvikud. Bändide esinemiste järgset aega jääb sisustama video valmimise protsessi eredamate hetkede ning ansambli Herald liikmete poolt valitava muusika sümbioos. Seoses videoga on ka ürituse dresscode teemale vastav: must ülikond, must lips ja valge triiksärk. Enne üritust ei maksa kodus seent teha, sest muskimooli üledoos on niigi garanteeritud…

Taustainfo

Herald on Eesti ainus stiilipuhas heavy-metal-bänd, mis on tegutsenud juba rohkem kui 10 aastat. Ansamblil on ilmunud kaks täispikka plaati: “Heavy Metal Wakes The Beast” (2005) ja “Gaia” (2010). Herald on andud kokku pea sadakond kontserti nii Eestis kui ka välismaal ning esinenud Eesti suurimatel raskemuusika festivalidel nagu Hard Rock Laager, Green Christmas jne. Heraldi sooviks on viia Eesti heavy-metal uuele tasemele nii muusikalise kvaliteedi, live-show kui ka leviku poolest. Värskeim album “Gaia” on müügil igas hästivarustatud poes üle terve Eesti ning digilevik toimub globaalselt poodides nagu iTunes, Amazon MP3, Last.fm, MySpace, Napster, Rhapsody, Spotify, Tesco jpt.

Herald on:
Sven Varkel – Vokaal
Egert Vandel – Kitarr
Tauno Nava – Kitarr
Mart Veski – Bass
Jaan Liinat – Trumm

Heraldi tegemisi saab jälgida järgmistest kanalitest:
Ametlik koduleht:herald.ee
Facebook: www.facebook.com/heraldmetal
Myspace: www.myspace.com/heraldmetal
Twitter: twitter.com/svenvarkel
ReverbNation: www.reverbnation.com/herald

Materjalid meediale

“Amanita” videovõtete promopilt
Heraldi pilt kõrgresolutsiooniga
“Gaia” kaanepilt kõrgresolutsiooniga
Video esitluskontserdi flaier

Herald on huvitatud intervjuudest nii eesti- kui muukeelses meedias, arvustustest, kontsertidest ning kontserdireportaažidest.

Kontaktandmed küsimusteks, intervjuudeks, piltide ja promoplaatide saamiseks:

Telefon: +372 56697201
E-post: herald@herald.ee
Koduleht: http://herald.ee/

1 Amanita: kärbseseen lad keel.

Did you like this? Share it: