Herald esitleb: uus album “Gaia”

Ansambli Herald pressiteade uue albumi “Gaia” ilmumise kohta19.11.2010

Herald esitleb: uus album “Gaia”

Eesti heavy-metal ansamblilt Herald ilmub 1. detsembril 2010 kauaoodatud album “Gaia”. Albumil on 12 lugu, nende seas ka juba varem avaldatud singlid “Tuline teras” ja “Anna tulla”, pakkudes muusikat nii vanadele kui ka uutele Heraldi fännidele. Albumi esitluskontserdid toimuvad 3. detsembril Tallinnas, klubis Tapper ning 11. detsembril Tartus, klubis Rock & Roll Hell. Lisaks on ansamblil plaanis albumit tutvustav tuur 2011. aastal.

1. detsember on päev, mis läheb Eesti heavy-metali ajalukku, sest ilmub Heraldi kauaoodatud teine album “Gaia”. Albumi esmaesitlus leiab aset 3. detsembril klubis Tapper. Tapperis toimub sel õhtul rockiüritus nimega “Kivikuningad”, mille raames astuvad lavale Eesti stoner-skenet valitsevad pundid Nevesis, Highmachine, Revolver ja Estoner ning õhtu naelaks kujuneb Heraldi uue albumi täies pikkuses ettemängimine ansambli enda poolt. Lavale on oodata ka kunagise ansambli Varaan liikmeid Tamur Marjasood ja Eero Valdnat, sest vastsel albumil on ka Varaani omaaegne ja Heraldi poolt uuesti sisse mängitud hitt “Anna tulla”. Kohapeal jagab bänd soovijatele autogramme, müüb soodsa hinnaga tuliuusi plaate ning ka nännilett särkide ja muuga on Tapperis olemas.

Herald on plaadimaterjali salvestamisega hõivatud olnud juba 2010. a kevadest ning pärast pooleaastast protsessi lüüakse Eesti heavy-metali-maastikku uus verstapost. Uuel albumil on 12 lugu, sealhulgas ka juba varem avaldatud singlid “Tuline teras” ja “Anna tulla”. Bänd on jäänud truuks oma juurtele ja fännidele ning muusikaline suund on endiselt kerge thrashi- ja rocki-touch’iga heavy-metal. Plaadilt leiab nii kiiremaid kui aeglasemaid lugusid, nii karmi thrashilikku andmist kui ka meloodilist metalit. Albumi “Gaia” sõnum on prohvetlik kattes teemasid sellest maailmast teispoolsuseni: väeti inimene Looduse ürgse jõu vastu.

Plaat sisaldab ka kolme varem ilmunud lugu “Kõrbesurm”, “Tormiratsanikud” ja “Hevilihas”, mis on re-arranžeeritud, uuesti sisse mängitud ning saanud täiesti uued muusikalised mõõtmed tänu Heraldi uue laulja Sven Varkel´i suurele hääleulatusele ning iseloomulikule hääletämbrile. Samuti on bändi värskeimad liikmed Mart Veski (bass) ja Jaan Liinat (trummid) koos vanade olijate – kitarristide Egert Vandeli ja Tauno Navaga – andnud oma panuse bändi kõlasse, mis on läbilõikav, lihasse tungiv ja võimas. Loomulikult jätab Herald viimase sõna albumi üle otsustamisel oma fännidele, sest just Heraldi uued ja vanad fännid ning eriti fännklubi Hell Brigade’i liikmed on need, kelle arvamus on bändi jaoks eriti oluline.

Gaia“ on salvestatud ning miksitud „Music Works“ stuudios Arne Holmi poolt, valmendatud „Studio Kuu“ stuudios Jaakko Viitalähde poolt ning on produtseeritud Arne Holmi ja Heraldi poolt. Fonogrammi toodab ja levitab Besat Records. Hiljemalt 5. detsembrist 2010 peaks olema võimalik plaati soetada igast hästivarustatud muusikapoest Eestis.
Herald alustas tegutsemist 2000. aastal ning tähistab sel aastal 10. sünnipäeva.

Herald on:
Sven Varkel – Vokaal
Egert Vandel – Kitarr
Tauno Nava – Kitarr
Mart Veski – Bass
Jaan Liinat – Trumm

Heraldi tegemisi saab jälgida järgmistest kanalitest:
Ametlik koduleht: herald-metal.com
Facebook: www.facebook.com/heraldmetal
Myspace: www.myspace.com/heraldmetal
Twitter: twitter.com/svenvarkel
ReverbNation: www.reverbnation.com/herald

Herald on huvitatud intervjuudest nii eesti- kui muukeelses meedias, arvustustest, kontsertidest ning kontserdireportaažidest.

Kontaktandmed küsimusteks, intervjuudeks, piltide ja muusikanäidete saamiseks:
Heraldi mänedžer on Kadi Voolaid
Telefon: +372 57824254
E-post: herald@herald-metal.com
Koduleht: http://herald-metal.com/

Did you like this? Share it: