Radio Mania sünnipäev / Rock n’ Roll Wall of Fame

Esinevad

HERALD

METSATÖLL
J.M.K.E.
KRAAKEN
DRAMAMAMA
WINNY PUHH
ZORG

Laupäeval 12.märtsil toimub Eesti rokimekas Rock Cafes juba seitsmendat korda traditsioonilise Rock’n’Roll Wall Of Fame’i avaliku hääletuse tulemuste pidulik avalikustamine ning uue tähe kinnitamine Rock Cafe paesele seinale. Samas toimub ka Eesti ainsa rokiraadio Radio Mania sünnipäevapidu ning Eesti rockmuusikas eelmise aasta tegevuse põhjal parimaiks tunnistatud ansamblite, plaatide ja laulude autasustamistseremoonia.

Sarnaselt USA-s 1983.a. loodud Rock’N’Roll Hall Of Fame-ile,algatas Radio Mania ka Eestis 2004.a. traditsiooni austada neid isikuid ja kollektiive, kes on rock-muusika arengule Eestis viimase 25 aasta jooksul enim kaasa aidanud ja seda mõjutanud. Eesti oma “Rock’N’Roll Wall Of Fame’il”, ehk”Eesti roki autahvlil”, mis asub Rock Cafes, on praeguseks 6 tähte:
Gunnar Graps (2004)
Ruja (2006)
Tõnis Mägi (2007)
Virmalised (2008)
Peeter Volkonski (2009)
Turist (2010)

Tänavuaastaste nominentide seas on Sven Grünberg, Andres Põldroo, Margus Kappel, Rein Rannap, Rock Hotell, Propeller, Fix, Oleg Sõlg & Polyphon, J.M.K.E., Ott Arder, Generaator M, Velikije Luki, Alo Mattiisen, Jaak Joala, Tõnis Erilaid, Tiit Karuks, Olavi Pihlamägi, Riho Baumann, Väntorel, Mahavok.

Did you like this? Share it: