Maavärinad ja vulkaanipursked – Heraldi uus album Gaia

Eesti heavy-metal ansamblilt Herald ilmub 1. detsembril 2010 kauaoodatud album “Gaia”. Albumil on 12 lugu, nende seas ka juba varem avaldatud singlid “Tuline teras” ja “Anna tulla”, pakkudes muusikat nii vanadele kui ka uutele Heraldi fännidele. Albumi esitluskontserdid toimuvad 3. detsembril Tallinnas, klubis Tapper ning 11. detsembril Tartus, klubis Rock & Roll Hell. Lisaks on ansamblil plaanis albumit tutvustav tuur 2011. aastal.

1. detsember 2010 on päev, mis läheb Eesti heavy-metali ajalukku, sest ilmub Heraldi kauaoodatud teine album “Gaia”. Herald on plaadimaterjali salvestamisega hõivatud olnud juba 2010. a kevadest ning pärast pooleaastast protsessi lüüakse Eesti heavy-metali-maastikku uus verstapost. Uuel albumil on 12 lugu, sealhulgas ka juba varem avaldatud singlid “Tuline teras” ja “Anna tulla”. Ülejäänud lugudeks on ürgne ja südamesse lõikav loits “Gaia”, raskelt raiuvad “Kõrbesurm” ning “Hevilihas”, tormakamalt kappavad “Kauged linnad”, “Tormiratsanikud” ja “Teadmata tund”, veidi rahulikumad “Ärkamine” ja “Amanita”, ning thrashi-küte “Veele, veele!”. Bänd on jäänud truuks oma juurtele ja fännidele ning muusikalist stiili võib endiselt iseloomustada lihtsa väljendiga – heavy-metal. Albumi “Gaia” sõnum on prohvetlik kattes teemasid sellest maailmast teispoolsuseni: väeti inimene Looduse ürgse jõu vastu. Kogu album on eestikeelne.
Loomulikult jätab Herald viimase sõna albumi üle otsustamisel oma fännidele.

Albumi esmaesitlus leiab aset 3. detsembril klubis Tapper. Tapperis toimub sel õhtul rockiüritus nimega “Kivikuningad”, mille raames astuvad lavale Eesti stoner-skenet valitsevad pundid Nevesis, Highmachine, Revolver ja Estoner ning õhtu naelaks kujuneb Heraldi uue albumi täies pikkuses ettemängimine ansambli enda poolt. Lavale on oodata ka kunagise ansambli Varaan liikmeid Tamur Marjasood ja Eero Valdnat, kes osalevad Varaani omaaegse ja Heraldi poolt uuesti sisse mängitud hiti “Anna tulla” esitamisel. Kohapeal jagab bänd soovijatele autogramme, müüb soodsa hinnaga tuliuusi plaate ning ka nännilett särkide ja muuga on Tapperis olemas.

Herald on saanud uued muusikalised mõõtmed tänu laulja Sven Varkeli suurele hääleulatusele ning iseloomulikule hääletämbrile. Samuti on bändi värskeimad liikmed Mart Veski (bass) ja Jaan Liinat (trummid) koos vanade olijatega – kitarristide Egert Vandeli ja Tauno Navaga – andnud oma panuse bändi kõlasse, mis on läbilõikav, lihasse tungiv ja võimas. Heraldi sooviks on viia Eesti heavy-metal uuele tasemele nii muusikalise kvaliteedi, live-show kui ka leviku poolest. Album tuleb müügile igasse hästivarustatud poodi üle terve Eesti ning digilevik toimub globaalselt. Heraldi album “Gaia” jõuab digitaalselt müügile sellistesse poodidesse nagu iTunes, Amazon MP3, Last.fm, MySpace, Napster, Rhapsody, Spotify, Tesco jpt – kokku enam kui 20 kohta.

„Gaia“ on salvestatud ning miksitud „Music Works“ stuudios Arne Holmi poolt, valmendatud „Studio Kuu“ stuudios Jaakko Viitalähde poolt ning on produtseeritud Arne Holmi ja Heraldi poolt. Fonogrammi toodab ja levitab Besat Records. Hiljemalt 6. detsembrist 2010 peaks olema võimalik plaati soetada igast hästivarustatud muusikapoest Eestis.
Herald alustas tegutsemist 2000. aastal ning tähistab sel aastal 10. sünnipäeva.

Gaia” lood:

 1. Kõrbesurm (M: E. Vandel S: M. Kalvet) 02:58
 2. Tuline teras (M: S. Varkel S: S. Varkel) 03:57
 3. Ärkamine (M: T. Nava, S. Varkel S: S.Varkel) 04:42
 4. Tormiratsanikud (M: E. Vandel S: M. Kalvet) 04:07
 5. Amanita (M: E. Vandel, T. Nava S: E. Vandel) 03:41
 6. Kauged linnad (M:S. Varkel S: S. Varkel) 04:17
 7. Veele, veele (M: T. Nava S: S. Varkel) 05:01
 8. Gaia (M: E. Vandel S: S. Varkel) 05:16
 9. Anna tulla! (M: T. Marjasoo S: U. Kadak) 03:31
 10. Metaltron (M: E. Vandel S: M. Kalvet) 04:16
 11. Hevilihas (M: E. Vandel S: M. Kalvet) 03:57
 12. Teadmata tund (M: E. Vandel, S. Varkel S: E. Vandel) 04:28

Herald on:
Sven Varkel – Vokaal
Egert Vandel – Kitarr
Tauno Nava – Kitarr
Mart Veski – Bass
Jaan Liinat – Trumm

Heraldi tegemisi saab jälgida järgmistest kanalitest:
Ametlik koduleht: herald.ee
Facebook: www.facebook.com/heraldmetal
Myspace: www.myspace.com/heraldmetal
Twitter: twitter.com/svenvarkel
ReverbNation: www.reverbnation.com/herald

Did you like this? Share it: